RİÇEV Geri Dönüşüm Atık Maddeler İnşaat Nakliyat ve Ticaret Limited Şi - Urunler
Bize Ulaşın : 0464 235 23 24

Untitled Document
VERMİŞ OLDUĞUMUZ HİZMETLER
 
Araçlar ile Ambalaj Atıklarının Toplanması :
 
   Çevre bakanlığı tarafından lisans almış firmamıza ait araçlar Rize merkez ilçesi ve talep halinde civar bölgelerde Ambalaj Atığı (Kağıt,Karton,Plastik,Naylon,Metal vb.) toplama işlemi yapmaktadır. 1 adet kapalı tenteli kamyonet, 1 adet hidrolik sıkıştırmalı pres arabası ve 1 adet açık kasa büyük kamyon ile Ambalaj Atıklarının toplanması hizmeti gerçekleştirilmektedir. Araçlara Ambalaj Atıkları Kontrolü Yönetmeliğine uygun olarak giydirme işlemi yapılmıştır.
Araçlarımız sabah 08:00 – 22:00 saatleri arasında Ambalaj Atığı toplama hizmeti vermektedir.
 

TOPLAMA YÖNTEMLERİ

 

Poşet ile Toplama :

 

Kumbara ile toplama yapılamayacak durumda olan alanlarda ambalaj atığı toplama poşeti ile toplama yapılacaktır. Toplama ekipleri yanlarında her toplama gününde yeteri kadar ambalaj atığı toplama poşeti bulundurulacaklar ve aldıkları her bir dolu poşet yerine kullanılmamış boş bir toplama poşeti bırakacaklardır. Projenin başında her konuta bir adet toplama poşeti verilecek ve ilerleyen dönemde katılım takip edilmek suretiyle kullanılacak poşet miktarı site veya apartman bazında belirlenip yeterli miktardaki toplama poşeti apartman görevlisi veya yöneticisine verilecektir. Bu uygulama sadece konutlarımız için geçerlidir.
Poşetli toplama uygulamasında dağıtılan poşetlerin boyutu 80 x 110 cm olup rengi mavidir. Bu poşetlerde ambalaj atıklarının tamamı karışık olarak biriktirilmektedir.

 
 

İç Mekan Kutuları ile Toplama :

 

İş yerleri , bankalar, dershaneler, hastaneler ile resmi kurum ve kuruluşlarda ( okul, emniyet müdürlüğü vb.) iç mekan kutuları yer almaktadır. Bu iç mekan kutu sayıları oluşan atık ambalaj yoğunluğu ve çalışan- eğitim gören kişilerin nüfus yoğunluğuna göre belirlenmektedir.

Aşağıda iç mekan kutusu örneği yer almaktadır.

 
 

Geri Kazanım Konteynır ve Kafesi ile Toplama :

 

Şehrimizin sosyo -  ekonomik seviyenin yüksek olduğu siteler şeklinde planlı yerleşmenin yoğun olduğu konutlarda ve sanayiler; geri kazanım  konteynırları ve kafesi kullanacak, diğer konutlarda ise poşet dağıtımı olacaktır.
Bahçe duvarı ve güvenli olan sitelere geri dönüşüm konteynırları veya seleleri yerleştirilecektir.

 
 

Plastik Kapak Toplama Projesi :

 

RİÇEV sosyal sorumluluk projelerinde de daima var. Rize merkezde caddelere dağıtılacak olan Plastik Kapak Toplama bidonları ile toplanan kapak gelirleriyle RİÇEV tarafından alınacak tekerlekli sandalyeler, Belediyemiz aracılığıyla toplayan kurum kuruluş ve işletmeler adına 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde  engelli vatandaşlarımıza teslim edilecektir.
Toplama kutularımıza  ulaştırılacak her plastik kapak, engelli vatandaşımıza umut olacaktır.

 

 

 

 

         

 

KURUMSAL

Hakkımızda
Vizyonumuz
Misyonumuz

HİZMETLERİMİZ

Poşet Toplama
Kağıt Toplama
Plastik Kapak Toplama

GERİ DÖNÜŞÜM

Enerji Tasarrufu Sağlar
Ekonomiye Katkı Sağlar
Atık Miktarı Azalır

İLETİŞİM

İletişim
Back to Top