Kurumsal

Hakkımızda

Hakkımızda

Tarihçe

    1975 yılında Gıda Toptan ve Perakende satış amacıyla kurulmuş olan şirketimiz 1980’li yılların başında otomotiv sektördeki eksiklikleri gözeterek bu sektörde kendini büyütmeye devam etmiştir. 1990’lı yıllarda turizm seyahat ve otobüs işletmeciliğinde de faaliyet gösteren firmamız yine 1990’lı yıllarda sigortacılık, inşaat, beyaz eşya ve taahhüt sektörlerinde de adında sıkça söz ettirmiş halen bu sektörlerde faaliyet gösterip büyük bir başarı ve tanınırlık kazanmıştır. Grup şirketleriyle beraber yaklaşık 300 kişilik genç kadrosuyla inşaat, taahhüt, satış, pazarlama ve hizmet sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Çevre kirliliği ve eko sistemindeki doğal dengeyi bozan insanlardan kaynaklanan ekolojik zararları gören yöneticilerimiz yeryüzünde yaşayan bütün canlıların sağlığını etkileyen, cansız ve çevredeki maddeler üstünde yapısal zararlar veren ve bir çok niteliği bozan yabancı maddelerin hava, su ve toprağa karışıp canlılar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için 2014 yılında ambalaj atıklarının ayrıştırılması ve geri kazanılabilmesi için ÇEVRE sektöründe de söz sahibi olmaya karar vermiştir.

Geri Dönüşüm Tesisimiz

2014 yılının Nisan ayında Dağsu Mahallesi Yolveren Mevkii’nde toplamda 5000 metrekarelik bir alanda “Geri Dönüşüm” faaliyetine başlayan şirketimiz ambalaj atıklarının toplanması, taşınması, ayrıştırılması, geri kazanımının sağlanması ve ham madde olarak kullanılmasının sağlanması için hizmet vermektedir.

Tesisimiz “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı” tarafından yetkilendirilmiş kurumsal bir işletmedir. Rize genelinde birçok belediye, kurum/kuruluş, okullar, Avm, apartman yöneticileri, fabrikalar, cadde ve sokaklar gibi birçok noktada vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.

İsrafın önüne geçilmesi, atık miktarının en aza indirilmesi, “Sıfır Atık” kavramının daha iyi benimsetilmesi adına kendi de “Sıfır Atık Belgesi” almış olan kurumumuz “Sıfır Atık Belgesi” olan kurumlara da ambalaj atığı toplama hizmeti vermektedir.