Kurumsal

Yönetim Mesajı

Yönetim Mesajı

Bilindiği üzere çevre kirliliği çağımızın en büyük sorunlarından birisi. Doğal kaynaklarımız hızla tükeniyor, canlı türlerinin nesli tehlike altında, temiz hava ortamı giderek azalıyor ve maalesef ki tüm bunların kaynağı da insanoğlu olarak bizleriz.

Bu gün geldiğimiz noktaya baktığımızda derhal önlem alınmaz ise dünyadaki yaşamın sonunu görmek pek de uzak değil. Nasıl ki çevreyi kirleten, canlılara zarar veren ve yaşamı tehdit eden insanoğlu olarak bizlersek, bunu tersine döndürmek de yine bizlerin elinde. Son yıllarda “Sıfır Atık” kavramının da yaygınlaşması ile insanlarımızda çevre bilinci ve geri dönüşüm duyarlılığı artmaya başlamıştır. Okullarımız bu konuda adımlar atarak müfredatlarında çevre eğitimlerine yer vermeye başlamışlardır. Biliyoruz ki duyarlılık kavramı küçük yaşlarda başlar ve bu noktada öğrencilerimizin çevre eğitimi alması bizim için çok değerlidir. Dünyayı bizler kirlettik, gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak da bizim elimizde. Bir kişi olarak neyi değiştirebiliriz değil bir kişi birçok kişiyi de beraberinde getirir bakış açısıyla ilerlemek bu yolda bizim en büyük yol göstericimizdir. Bizler yetişkinler olarak ne kadar etrafımızdaki insanlara, çocuklara örnek olabilirsek o kadar değişime katkıda bulunabiliriz.

RİÇEV Geri Dönüşüm ailesi olarak sizleri de bu döngüye katılmaya davet ediyor geleceğe güzel bir dünya bırakmayı temenni ediyoruz.